Wpływ treści strony na efekt pozycjonowania witryny

Wpływ treści strony na efekt pozycjonowania witryny
Lis 10

Data publikacji: 10.11.2019 r.

Każda firma udostępniająca wyszukiwarki internetowe m.in. Google posiada własne algorytmy przydziału pozycji strony internetowej w wyszukiwarce. Chciałbym w niniejszym artykule zwrócić w szczególności uwagę na wyszukiwarkę Google. Algorytm określający pozycje strony internetowej pod wyszukiwaną frazą np. „strony internetowe Rzeszów” zmieniany jest kilka razy do roku. Nie mniej jednak pozycja naszej strony może zmienić się nawet kilka razy dziennie.

Obecnie najważniejszym aspektem w prowadzeniu strony WWW jest posiadanie wersji mobilnej witryny – jest to „must have” w przypadku strony internetowej, która ma być pozycjonowana lub łatwo odnajdywana w sieci. Zaraz po mobilności kolejnym okropnie ważnym elementem jest kontent naszej strony internetowej. To on ma największy wpływ na to, jak będziemy odnajdywani.

Strona internetowa powinna być często aktualizowana, rozwijana. Warto w tym celu prowadzić na stronie bloga lub aktualności. Dzięki temu wyszukiwarki internetowe wiedzą, że nasza strona żyje i ma się dobrze. Im więcej unikalnych i cennych treści znajdzie się na naszej stronie tym będzie ona ważniejsza wśród otaczającej nas konkurencji. Warto publikować branżowe artykuły, nowinki lub informacje o życiu firmy. Im więcej znajdzie się informacji (w rozsądnej długości; autorskich) oraz zdjęć tym lepiej dla nas. Źródło zdjęcia też się liczy. Jeżeli robimy własne zdjęcia – będziemy lepiej postrzegani. Zdjęcia stockowe są zazwyczaj używane na setkach tysięcy stron i dodanie tego typu grafiki będzie miało mniejszy wpływ na jakoś strony niż własne autorskie zdjęcie.

Co powinno znajdować się w treści firmowej strony WWW?

Przede wszystkim opis naszej firmy oraz opis poszczególnych usług jakie oferujemy. Warto w treści strony zawierać informację o obszarach naszego działania, wymieniając przykładowo okoliczne miasta lub miejscowości a przede wszystkim utożsamić naszą stronę z danym regionem.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności.