Strona mobilna, czy może responsywna? Jakie są podstawowe różnice.

Strona mobilna, czy może responsywna? Jakie są podstawowe różnice.
Lis 12

Data publikacji: 12.11.2019 r.

Podstawową różnicą pomiędzy stroną reponsywną a stroną mobilną jest proces jej przygotowania. Od strony użytkownika witryny jedna i druga metoda może prezentować się w sposób podobny, ale nie musi!

Strona responsywna zawiera ten sam wygląd wizualny, prezentowany w inny sposób pod różną szerokością ekranu urządzenia, który prezentuje witrynę. Strona mobilna może zawierać podobną metodę lub prezentować całkiem inny wygląd strony WWW.

Jak już zostało napisane i wspomniane w poprzednim artykule, strona responsywna zawiera tą samą prezentację wizualną, lecz w innym układzie dla różnych urządzeń. Strona mobilna zazwyczaj realizowana jest wśród istniejących już serwisów, które są mocno rozbudowane, lecz nie posiadają swojej poprawnej wersji pod urządzenia przenośne.
Dzięki realizacji strony mobilnej możemy przygotować całkiem inny wygląd strony WWW dla urządzeń przenośnych. Możemy zaprojektować bardziej intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs, który będzie lepiej zoptymalizowany pod np. smartfony niż witryna webowa prezentowana na urządzeniach desktopowych.
To jaką metodę i jaką drogę obierzemy, zależy od naszych potrzeb. Jeżeli potrzebujemy realizacji strony firmowej lub systemu szkoleniowego, warto realizować strony responsywne. Jeżeli zaś opracowujemy duży portal lub serwis ogłoszeniowy warto zrealizować stronę mobilną, która będzie szybciej i lżej wczytywana na mniejszych urządzeniach.
Poprawi to obsługę naszego serwisu, nawigację po nim oraz dostosuje treści pod różną grupę docelową użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności.