Różnica pomiędzy tanim a drogim hostingiem WWW

Różnica pomiędzy tanim a drogim hostingiem WWW
Lis 23

Data publikacji: 23.11.2019 r.

W poprzednim artykule zwróciliśmy uwagę na koszty utrzymania strony internetowej. Przedstawiona została informacja o kosztach hostingowych pod stronę firmową w cenach od 15zł nawet do 500zł rocznie.
Jest to ogromna rozbieżność cenowa, ale ma też wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszej firmy. Tańsze hostingi zazwyczaj podatne są na większą ilość awarii. Kupując budżetowe miejsce pod naszą stronę, możemy liczyć się z czasowymi utratami dostępności strony WWW a nawet naszej poczty firmowej.
Nie jest to stała reguła, ale tego typu firmy posiadają bardzo małe budżety na zatrudnienie wysokiej jakości administratorów danych. Warto pamiętać, że nawet 5 minutowa utrata dostępu do strony może być przyczyną utraty potencjalnego klienta i zmniejszeniem naszego zarobku. Jeżeli świadczymy usługi, dzięki którym możemy pozwolić sobie na zakup hostingu u droższej firmy – warto tak zrobić.
Firma, która oferuje znacząco wyższe stawki zapewnia nam praktycznie bezawaryjne i płynne działanie witryny internetowej. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą, tego typu firmy zazwyczaj świadczą całodobowe infolinie, na których bez problemu poznamy odpowiedź na nasze pytania nawet w późnych nocnych godzinach.
Tanie firmy hostingowe ograniczają się zazwyczaj do 8-10 godzinnego trybu pracy. W przypadku awarii po godzinach pracy takiej firmy, możemy liczyć się z wielogodzinną utratą dostępu.
Różnica w cenie wiąże się również w parametrach oraz możliwościach zawartych na serwerze. Zazwyczaj droższe usługi udostępniają nam większą swobodę konfiguracji oraz możliwość posiadania większego ruchu na stronie internetowej.

Mimo wszystko, chciałbym podkreślić iż zakup drogiego hostingu preferowany jest zazwyczaj serwisom, które planują generować ruch na stronie WWW powyżej 50-100 odwiedzających klientów dziennie.
Jeżeli planujemy lub wiemy, że naszą witrynę odwiedzi garstka osób, które niekoniecznie przyniosą nam większe korzyści zarobkowe – warto skorzystać z tanich usług hostingowych.

Przykłady tanich firm hostingowych: sldc, webd, linuxpl
Przykłady drogich firm hostingowych: nazwa, home, ovh

Jako firma zalecamy zawsze nowym klientom generowanie mniejszych kosztów na starcie i poznanie zachowania i życia swojej strony internetowej.
Biegle analizując zachowanie oraz stan naszej witryny jesteśmy w stanie przenosić naszą stronę do różnych firm hostingowych w zależności od stopnia rozwoju naszej firmy.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności.