Na czym polega responsywność strony internetowej (RWD)

Na czym polega responsywność strony internetowej (RWD)
Lis 11

Data publikacji: 11.11.2019 r.

Jednym z głównych priorytetów tworzenia stron internetowych jest posiadanie wersji mobilnej lub responsywności strony WWW. Różnicę pomiędzy stroną mobilną a responsywną omówimy w kolejnym artykule, lecz dziś chcielibyśmy przybliżyć, czym jest skrót RWD.

RWD – Responsive Web Design, z angielskiego. Dotyczy projektowania stron responsywnych, stron skalujących się wizualnie do urządzenia, które prezentuje naszą stronę internetową.

Dzięki zapewnieniu responsywności nasza strona webowa będzie prezentowana w poprawny i czytelny sposób na każdym urządzeniu, począwszy od monitorów, tablety, laptopy oraz smartfony. Wiadomo, w zależności od urządzenia jakie prezentuje stroną a dokładniej wielkości (szerokości i rozdzielczości) okna, nasza strona będzie miała inny układ. Przykładowo jeżeli w wersji mobilnej posiadamy trzy pola tekstowe obok siebie, wersja mobilna nie zmieści poprawie i czytelnie na małym urządzeniu takiego samego układu. Wówczas nasza strona w wersji na telefony komórkowe będzie posiadała trzy bloki w pionie lub jeden blok z możliwością przewijania go (zależy od projektu i zakodowania przez programistę). Dzięki stronie responsywnej (metodzie RWD) nasza strona przygotowana będzie pod różne źródła wizyt. Obecnie najpopularniejszym urządzeniem do przeglądania sieci są smartfony a dzięki omawianej metodzie nasza strona będzie czytelna i łatwa w nawigacji.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności.