Jak ważną rolę w biznesie odgrywa firmowa strona internetowa

Jak ważną rolę w biznesie odgrywa firmowa strona internetowa
Lis 08

Data publikacji: 08.11.2019 r.

Firmowa strona internetowa jest podstawą identyfikacji naszej firmy w sieci. Umożliwia ona pozyskiwanie nowych klientów, partnerów biznesowych oraz pozwala rozszerzać sprzedaż (również realizację usług) na większą skalę. W wielu przypadkach koszt realizacji strony WWW zwraca się nawet dzięki jednemu lub dwóm klientom pozyskanym poprzez witrynę internetową.

Podstawą realizacji strony jest odpowiednie przygotowanie jej zaplecza pod wyszukiwarki internetowe. Prawidłowo zaprojektowana strona będzie odnajdywana w wynikach wyszukiwania nawet, gdy nikt nie zajmuje się jej prowadzeniem i aktualizacją treści. Fakt – im większą uwagę skupimy na rozwijaniu zaplecza strony tym łatwiej będzie jej współgrać z wyszukiwarkami i szybciej będzie ona odnajdywana.

Czy prowadząc biznes lokalnie warto jest inwestować w realizację strony internetowej, czy może tylko w reklamę realizowaną lokalnie?

Reklama lokalna np. na terenie miasta Rzeszów (jeżeli tam prowadzona jest działalność) to podstawowe źródło pozyskania klientów. Jest ona najważniejsza w prawidłowym pozyskiwaniu klientów oraz płynności finansowej przedsiębiorstwa. Strona WWW natomiast powinna być uwzględniana na każdej ulotce, bannerze reklamowym itp. Jest ona uzupełnieniem formy reklamy oraz pierwszym krokiem w kolejnym etapie rozwoju działalności. Jak dowodzą badania, ok. 70% klientów szuka informacji na temat firm/usług go interesujących w sieci. Dzięki witrynie internetowej zwiększamy zatem nawet o 70% możliwości pozyskiwania nowych klientów. Wraz ze stroną WWW warto zrealizować wizytówkę firmy na mapach Google. Jest to miejsce wyświetlane przeważnie w górnych wynikach wyszukiwań Google oraz często sprawdzane przez klientów pod kątem opinii o naszej działalności.

Każda firmowa strona internetowa pozyskuje klientów w mniejszym lub większym zakresie. Im bardziej skupiamy się na reklamie internetowej oraz rozwijaniu strony firmowej – tym łatwiej będzie ona odnajdywana. Nie mniej jednak jeżeli nie skupiamy uwagi na naszej stronie internetowej, miłą niespodzianką może być klient dzwoniący i zakupujący nasze usługi poprzez wcześniej zrealizowaną stronę internetową. Każda profesjonalna strona z biegiem czasu zyskuje na pozycji w wynikach wyszukiwania, jeżeli zawiera ona cenne i autorskie treści/materiały. Ważnym czynnikiem jest również wiek naszej domeny internetowej. Podsumowując niniejszy artykuł warto inwestować w rozwój firmy w sieci. Według obecnych trendów z każdym dniem coraz większa liczba osób szuka usług za pomocą wyszukiwarek internetowych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności.