Ile tak na prawdę kosztuje stworzenie strony internetowej?

Ile tak na prawdę kosztuje stworzenie strony internetowej?
Lis 16

Data publikacji: 16.11.2019 r.

Czy realizacje stron internetowych można wycenić prezentując przykładowy cennik realizacji? Tak, ale jeżeli nasze usługi skupiają się na wąkim zakresie usług. Prezentacja cennika nie do końca jest prawidłowym rozwiązaniem. Każda realizacja strony internetowej dostosowana jest pod indywidualne wymogi klienta, tematykę jego działalności oraz zakres jego potrzeb.

Ceny tych samych realizacji mogą różnić się nawet w 100% od tego, czy skorzystamy z usług freelancera, małej firmy lub dużej korporacji. Należy jedynie pamiętać, że w dziedzinie realizacji stron webowych im więcej wydamy, zainwestujemy w naszą stronę/sklep tym lepszy i niezawodny produkt otrzymamy.
Zazwyczaj realizacja strony powierzona firmie wiąże się z dodatkowymi kosztami np. opłacenie pracownika, podatki, koszty księgowe, wynajem biura itp. Nie mniej jednak jest to bardziej bezpieczna inwestycja niż zlecenie prac osobie, która nie posiada możliwości wystawienia faktury VAT, dlaczego?
Jako programista oraz właściciel firmy z wieloletnim doświadczeniem, mogę stwierdzić, iż większość „magików” realizujących stronę w cenach ogromnie mniejszych od firm, urywa kontakt z klientami po zrealizowaniu strony WWW. Wniosek ten uzasadniam kontaktem z setkami osób, które potrzebowały pomocy w naprawie lub poprawie strony, realizowanej przez osobę, która po rozliczeniu urwała kontakt z zamawiającym.
Zlecając pracę firmie mamy 100% pewność lagalnego wykonania witryny, inaczej niż w przypadku osoby fizycznej, która może sprzedać nam produkt osoby trzeciej.

Wracając do tematu artykułu, nie jest możliwe ustalenie cen realizacji stron. Możliwe jest określenie pewnych widełek cenowych, ale jedynie w przypadku ściśle określonych realizacji.
Jeżeli trafią Państwo na artykuł lub firmę prezentującą konkretne ceny jeszcze przed poznaniem Państwa potrzeby np. cennik realizacji stron w firmie XYZ, mogą być Państwo pewni, iż cała realizacja będzie przebiegać według ściśle określonego schematu a każda Państwa prośba będzie liczyła się z dodatkowymi kosztami.
Uczciwą realizacją jest poznanie potrzeb klienta oraz przedstawienie mu możliwych rozwiązań (również cenowych), na podstawie wymagań klienta, obszerności strony docelowej oraz branży w jakiej działa. Rodzaj branży ma duże znaczenie w przypadku zdjęć stockowych, które posiadają bardzo duże widełki cenowe w zależności od kategorii fotografii.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności.